Genel

Müzik dünyası şokta

Türk pop müziğinin genç şarkıcılarından Kerim Tekin’in önceki gün Afyon Sandıklı’da verdiği konser sonrası Perküsyoncusu Barış’ın düğününe yetişmek isterken geçirdiği Trafik kazasında hayata veda etmesi, yakınlarını, arkadaşlarını ve hayranlarını şok etti. Henüz 23 yaşındaki Kerim tekin’in ani ölüm haberini ilk duyanlar, Sandıklı konserinde birlikte sahneye çıktığı arkadaşları Reyhan Karaca, Seçil, Alişan, Zafer Peker ve Ercan Turgut, adeta yıkıldı. Bir süre önce Kerim Tekin’le aralarında duygusal bir ilişki olduğu söylenen Zerrin Özer ise, ölüm haberi üzerine sinir krizi geçirdi. Doktor müdahalesi yapılan Zerrin Özer, sakinleştirici iğnelerle yatıştırıldı.

Şan Ajans’ın organize ettiği ‘‘Bir Fidan Sizden, Bin Şarkı Bizden’’ turnesi kapsamında verilen konser sonrasındaki acı olay hakkında ajans sahibi Zekeriya Özkan bilgi verdi.

HATIRA ORMANI

Özkan, ‘‘Konser iki gündü. Kerim ilk gün sahneye çıktı. Sonra arkadaşının düğününe yetişmek için benim arabamla Sandıklı’dan ayrıldı. ‘Kal’ dedim, dinlemedi. Aldığımız ölüm haberiyle hepimiz derinden sarsıldık. Bütün arkadaşlar üzüntüden deliye döndü’’ dedi.

‘‘Sanatçı Ormanı’’ projelerini gerçekleştirmek için Türkiye’nin her bölgesine gittiklerini belirten Zekeriya Özkan, bundan sonra gittikleri yerlere ‘‘Kerim Tekin Hatıra Ormanı’’ adını vereceklerini açıkladı. Tekin’in yakın arkadaşları olan Suat Suna ve Tayfun Duygulu’nun haberin duyulmasından sonra hemen Afyon’a geldiğini belirten Özkan, genç şarkıcının babası Süleyman Tekin ve annesi Handan Tekin’in de oğullarına karşı olan son görevlerini yerine getirmek için metanetli davrandıklarını söyledi. Tekin’in cenazesi Ataköy Beşinci Kısımdaki Camii’de kılınan ikindi namazından sonar Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Ölüm karbeyazdır

Arkadaşlarının çoğu sanatçının ‘‘Karbeyaz’’ adlı şarkısına atıfta bulundu ve ‘‘Sanki ölümü ona malum olmuştu’’ yorumunu yaptı.

Erol Köse ve Ayna Grubu: Kerim Tekin, çok genç bir arkadaşımızdı. Sanatının baharında, tam başarıya sarılırken bu acı olay gerçekleşti. Konser dönüşü olduğu için biz onu ‘sanat şehiti’ sayıyoruz.

Ekin: Çok samimi arkadaşımdı. Çok üzüldüm. Duyduğumdan beri inanmak istemiyorum. Müzik yaşamında parlak geleceği olan bir insandı. Kerim ‘Karbeyazdır ölüm’ derken sanki ölümünü görmüş.

Zafer Peker: Güle oynaya gittik konsere. Gitar çalıp, şarkı sölüyorduk. Ölüm haberini duyunca inanamadık. Hepimiz çok üzgünüz.

Göksel Arsoy: Kerim’le Mirasyediler dizisinde tanıştım. Oğlum rolündeydi ve 10 ay süren çekimler boyunca çok iyi anlaştık. Çok sempatikti. Haberi gazetelrden öğrendim ve büyük üzüntü duydum.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir